Dlaczego warto uczyć się języka arabskiego?

26-09-2019

W 22 krajach jest on oficjalnym językiem urzędowym, a łącznie na całym świecie posługuje się nim około 420 milionów ludzi, co stanowi piąty wynik pośród wszystkich języków świata. Dla Europejczyka nauka arabskiego z pewnością stanowić będzie nie lada wyzwanie, jednak na pytanie, czy warto rozpoczynać tę przygodę, odpowiadamy: zdecydowanie tak!

Egipt, Maroko czy Tunezja, to jedne z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji. Ze względu na miliony turystów, które odwiedzają te kraje każdego roku, swobodnie można się w nich porozumieć po angielsku. Znajomość chociażby podstawowych zwrotów będzie miłym, grzecznościowym gestem w stronę lokalnej społeczności, zwłaszcza, że słynie ona z gościnności i otwartości. Jeżeli w trakcie urlopu planujemy odwiedzać nie tylko te najbardziej turystyczne miejsca, w języku innym niż arabski raczej się nie dogadamy.

Znajomość tego języka znacznie poszerza również horyzonty zawodowe. Kraje arabskie są silnie rozwijającym się rynkiem, na który otwiera się coraz więcej firm. Takie miasta jak Dubaj przyciągają ambitnych karierowiczów z całego świata, kusząc atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia w takich branżach jak energetyka lub finanse. Wpisany w CV język arabski w dalszym ciągu uchodzi za umiejętność niszową, a w ostatnich latach popyt na posługujące się w nim osoby bardzo wzrósł. Dla wszystkich osób, które myślą o znalezieniu lepszej, bardziej ekscytującej pracy może to być szansa na pozytywna zmianę. Nauka języka arabskiego będzie również nie lada wyzwaniem dla osób, które stawiają na własny rozwój. Konieczność przyswojenia zupełnie nowego alfabetu, opanowanie fonetyki i przestawienie się na tryb pisania i czytania od prawej do lewej dla europejskiego umysłu będzie doskonałą gimnastyką.

O arabskiej kulturze wciąż tak naprawdę wiemy niewiele – język będzie kluczem do jej zrozumienia. Aby dostrzec w niej niepowtarzalne piękno warto więc przełamać obyczajowe bariery i wznieść ponad zakorzenioną w krzywdzących stereotypach niechęć.

Centrum Języków Orientalnych GAKKO
Al. Jerozolimskie 42 lokal 148
00-024 Warszawa
NIP: 5361920836

Tel.: +48 694 743 910
E-mail: zapisy@gakko.waw.pl