Jakiego języka warto się uczyć?

24-10-2019

Zarówno na płaszczyźnie zawodowej jak i w codziennym funkcjonowaniu posługiwanie się wyłącznie mową ojczystą może okazać się niewystarczające. Nauka obcego języka z pewnością będzie opłacalna, warto jednak dokładnie przemyśleć, jaki kurs wybierzemy. Ciekawą alternatywą mogą okazać się języki orientalne – ich znajomość wiąże się z wieloma korzyściami.

1. Lepsze perspektywy zawodowe

Wprawne posługiwanie się angielskim uważane jest dziś na rynku pracy niemal za standard. Dużo bardziej pożądani są kandydaci ze znajomością języków uznawanych za niszowe. Wiele dynamicznie rozwijających się firm technologicznych wywodzi się z Azji, a kraje arabskie uchodzą za rynek o ogromnych perspektywach. Dla wszystkich kandydatów zainteresowanych pracą dla zagranicznych przedsiębiorstw kurs japońskiego, koreańskiego czy arabskiego z pewnością będzie inwestycją we własny rozwój.

2. Podróże

Połączeniem gestów i łamanej angielszczyzny z pewnością uda się dogadać w każdym zakątku świata, o ile jednak cieplej powitają nas lokalni mieszkańcy, kiedy pochwalimy się przed nimi chociażby kilkoma zwrotami w ich rdzennej mowie. Korea, Japonia i kraje arabskie to niezwykłe miejsca, pełne niesamowitych atrakcji turystycznych. Przełamanie bariery języka pozwoli jeszcze lepiej zagłębić się w ich oryginalną kulturę i nawiązać ciekawe znajomości.

3. Wyzwanie dla naszego mózgu

Nauka osłuchanego angielskiego czy podobnych do siebie języków słowiańskich nie będzie dla naszego umysłu tak wymagającym treningiem jak zetknięcie z koreańską gramatyką, arabskim pismem czy specyficzną japońską fonetyką. Skutecznie ćwiczymy w ten sposób również pamięć, budujemy kreatywność i rozwijamy zdolność kojarzenia.

Jeszcze do niedawna to angielski uchodził za najpopularniejszy język obcy. W ostatnich latach języki orientalne stały się dla niego groźną konkurencją. Niezależnie od motywacji, ich nauka może być niczym klucz, który otworzy w życiu zupełnie nowe ścieżki.

Centrum Języków Orientalnych GAKKO
Al. Jerozolimskie 42 lokal 148
00-024 Warszawa
NIP: 5361920836

Tel.: +48 694 743 910
E-mail: zapisy@gakko.waw.pl