Czy lepiej zapisać się na kurs czy uczyć się w domu?

22-07-2020

Wiele osób marzy o umiejętności porozumiewania się w języku obcym z wielu powodów - niezależnie, czy pomogłaby nam to w pracy, podniosło nasze kwalifikacje, czy po prostu umożliwiło rozmowę z mieszkańcami danego kraju i oglądanie filmów wyprodukowanych tam - możliwość rozmowy i rozumienia cudzej mowy, nawet na poziomie średniozaawansowanym, jest nieoceniona. Jednak często trudno jest zmotywować się do samodzielnej nauki w domu, a dojazd na kurs prowadzony przez lektora może być utrudniony. Jak podjąć decyzję co do sposobu nauki?

 

Nauka języka obcego w domu

Mimo, że uczenie się w miejscu swojego zamieszkania ma dużo zalet, ma również sporo wad. Oczywiście, z pewnością jest to bardziej elastyczna forma nauki niż dojazd na kurs – nie ma sztywnych godzin, nie musimy tracić czasu i pieniędzy na dojazdy, a także możemy przyswajać wiedzę wtedy, kiedy nam to pasuje. Jednak wszystkie te zalety są również pułapkami - ponieważ nie mamy sztywnych zasad, możemy mieć trudności ze zmotywowaniem się do nauki w domu. Zawsze może być również coś, co nas odwiedzie od samodzielnej nauki, nawet jeśli się staramy być bardzo systematyczni.

 

Kurs z lektorem

Zapisanie się do szkoły języka obcego z pewnością pomoże w systematycznym uczeniu się i zauważaniu postępów z lekcji na lekcję! Lektor, którym najczęściej jest osoba z wyższym wykształceniem w tym kierunku lub też native speaker, na bieżąco poprawi wszystkie błędy w wymowie, podpowie, kiedy trzeba, i rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące zasad gramatycznych. Często wyjście z domu i dojazd do miejsca, w którym odbywa się kurs, jest postrzegane jako nieprzyjemna konieczność, jednak jest to sygnał dla nas i wszystkich wokół, że nie jesteśmy dostępni, bo przebywamy na zajęciach.

 

Język obcy - jaką naukę wybrać?

Zachęcamy do zapisania się na kurs prowadzony przez lektora. Zadba on o uzupełnianie wiedzy na bieżąco, a praca w grupie, mimo że na początku może być przytłaczająca, pozwoli przełamać barierę i zacząć porozumiewać się z innymi uczącymi się osobami. Podczas nauki języka obcego wszyscy robią błędy, więc strach przed wypowiadaniem się z pewnością szybko minie. W Centrum Gakko proponujemy również zajęcia w grupach online – dla osób, które chcą z domu korzystać z ze wsparcia lektora. Zapraszamy!

 

 

Centrum Języków Orientalnych GAKKO
Al. Jerozolimskie 42 lokal 148
00-024 Warszawa
NIP: 5361920836

Tel.: +48 694 743 910
E-mail: zapisy@gakko.waw.pl